Dzień Powolności narodził się w 2007 roku z inicjatywy Włochów, a konkretnie Bruno Contigianiego. Był on obiecującym menedżerem i … pracoholikiem. Doszedł jednak do wniosku, że w ten sposób życie ucieka mu przez palce. Założył więc stowarzyszenie Sztuka Powolnego Życia, którego celem jest unikanie pośpiechu i stresu, by poprawić jakość życia.  

Kolejne zajęcia z cyklu „Bajkownicy” są kontynuacją kursu plecenia kolorowych bransoletek, które na nowo powracają do mody. Wyplatanie ich to sama przyjemność, kolorowe kompozycje można mnożyć w nieskończoność, a co najważniejsze pięknie prezentują się na ręce. Bransoletki przyjaźni to oryginalny, ręcznie robiony prezent dla najlepszej przyjaciółki .

Justyna S.

 

Co to jest shamballa i dlaczego tak się nazywa? Okazuje się, że jest to miasto, wysoko w Himalajach i oznacza "źródło szczęścia". Jest ostoją spokoju i mistycyzmu. Wiele osób wierzy, że bransoletki te mają właściwości lecznicze i zapewniają właścicielowi dobre samopoczucie.

Pomysłów na ozdoby z recyklingu jest całe mnóstwo. Nie trzeba niczego kupować, zwykle wystarczą przedmioty, które mamy na co dzień pod ręką i najczęściej traktujemy jako zbędne odpady.Na zajęciach „Bajkownicy” podpowiadamy dzieciom, jak z różnych, pozornie niepotrzebnych rzeczy wyczarować ładne i przydatne upominki oraz dekoracje. Wystarczy odrobina wyobraźni i umiejętności, by z plastikowej butelki stworzyć oryginalne dzwoneczki, które będą przepiękną ozdobą naszych domów. Oto efekty naszej pracy

Justyna S.

Jeśli nie wyrzucaliście patyczków po lodach z nadzieją, że mogą się do czegoś przydać, teraz z pewnością je wykorzystacie. Możecie dać im drugie życie, a przy okazji stworzyć piękne, niebanalne ozdoby czy dekoracje.

 

 

 

 

 

Na dzisiejszych zajęciach „Bajkownicy” chcieliśmy pokazać jeden ze sposobów wykorzystania starych, pozornie zużytych przedmiotów i resztek surowców do wykonania wspaniałych upominków i dekoracji.

Święta tuż, tuż, więc w tym tygodniu na zajęciach „Bajkownicy”, będących kontynuacją cyklu świątecznych inspiracji, chcieliśmy zachęcić wszystkie dzieci, a także dorosłych do samodzielnego stworzenia niepowtarzalnej ozdoby.

Stylowe i piękne ozdoby bożonarodzeniowe można wyczarować niewielkim kosztem. Papierowe dekoracje nigdy nie wyjdą z mody. Efektowną i niedrogą dekoracją będzie papierowa choinka, którą można stworzyć w prosty sposób. Wybór kształtu i wzoru zależy od nas.