W środę, biblioteczna Filia nr 1 w Czarnkowie zamieniła się w kuchenną przestrzeń, do której zaprosiliśmy dzieci na wspólne pieczenie ciasteczek karnawałowych, gdyż jak tradycja nakazuje w czasie karnawału należy bawić się i jeść do syta, najlepiej tłusto i słodko!

Do sprawdzenia się w roli cukierników chętnych nie brakowało. Wszyscy z wielkim zapałem wałkowali, wycinali i obsypywali cukrem swoje słodkości, a czas oczekiwania na wypieki upłynął nam na wesołej zabawie. Po kilku chwilach bibliotekę wypełnił apetyczny zapach upieczonych ciastek. Wszystkie dzieci jednomyślnie stwierdziły, że wspólne pieczenie było świetną zabawą, a najprzyjemniejszą częścią była oczywiście degustacja własnych wypieków.

Dołączamy przepis, życząc smacznego

• 2 kg maki

• 1 kg masła / palmy

• 10 jajek (2 całe i 8 żółtek)