-Co ja mam z Tobą zrobić Garfield?
- Karm mnie , kochaj mnie i nie opuszczaj ."

- Garfield.

Ze względu na zbliżające się święto Babci i Dziadka na zajęciach Akademii Sprawnych Rąk dziewczynki przygotowywały dla swoich Babć i Dziadków ramki do zdjęć przy wykorzystaniu kolorowej soli. Dziewczynki tworzyły różne wzory i kolory, dobrze się bawiąc podczas zajęć.

Na zajęciach Akademii Sprawnych Rąk dziewczynki uczyły się wyszywać ;) co prawda nie na materiale ale na kartce też wcale łatwo nie było. Jednak efekty są niesamowite.

Na zajęciach z dziećmi tworzyliśmy ozdoby świąteczne z rolek po papierze toaletowym oraz kleju a także łańcuchy choinkowe. Do wykonania łańcuchów wykorzystaliśmy makaron "kokardki" i wstążkę. Dziewczynki bardzo dobrze bawiły się przy okazji własnoręcznego przygotowywania ozdób oraz po raz kolejny dowiedziały się w jaki sposób można wykonać "coś z niczego".

 

Na następne zajęcia zapraszamy w Nowym Roku i Życzymy Wesołych Świąt!

Porcelana nie musi tylko ładnie i delikatnie wyglądać na stole. Przy użyciu mąki i kleju można stworzyć ją samemu i dzięki temu rozwijać swoje zdolności manualne. Podczas zajęć Akademii Sprawnych Rąk dziewczynki formowały dekoracje świąteczne z wykorzystaniem zimnej porcelany. Jest to masa prosta w wykonaniu i nie wymagająca wielu umiejętności przy formowaniu.