Wielkanoc to jedno z najbarwniejszych świąt , bardzo radosne, przepełnione symboliką. Palma wielkanocna jest nierozerwalnie z nimi związana. W liturgii chrześcijańskiej upamiętnia uroczyste powitanie Jezusa w Jerozolimie. W naszym kraju tradycja ta sięga XI w.

W tym tygodniu prezentujemy pomysł na nietypowy koszyczek wielkanocny, który pomieści garść słodyczy i będzie idealny na drobny, wielkanocny upominek. Z papierowego talerzyka można wyczarować koszyczki w kształcie zajączka, który jest jednym z symboli Wielkanocy. To uszate pudełeczko może być również niebanalną ozdobą, którą doceni cała rodzina.

Każdego roku z utęsknieniem czekamy na nadejście wiosny, poszukując pierwszych oznak budzącego się życia. Przebiśniegi to pierwsze kwiaty wychylające się spod śniegu, które pięknie komponują się  jeszcze z zimowymi barwami. Swoim delikatnym, miododajnym zapachem rozbudzają owady z zimowego snu, a zielone plamki na płatkach są dla nich swoistym drogowskazem. 

 

Wszyscy ludzie się radują, gdy bociany przylatują.

Niosą dobrą nam nowinę, koniec z mrozem, koniec z zimą.

Z ciepłych krajów powracają, lecz przed zimą uciekają.

Za rok znowu będą z nami, by się zająć pisklętami.

Monika kl. III

Dzień Powolności narodził się w 2007 roku z inicjatywy Włochów, a konkretnie Bruno Contigianiego. Był on obiecującym menedżerem i … pracoholikiem. Doszedł jednak do wniosku, że w ten sposób życie ucieka mu przez palce. Założył więc stowarzyszenie Sztuka Powolnego Życia, którego celem jest unikanie pośpiechu i stresu, by poprawić jakość życia.  

Kolejne zajęcia z cyklu „Bajkownicy” są kontynuacją kursu plecenia kolorowych bransoletek, które na nowo powracają do mody. Wyplatanie ich to sama przyjemność, kolorowe kompozycje można mnożyć w nieskończoność, a co najważniejsze pięknie prezentują się na ręce. Bransoletki przyjaźni to oryginalny, ręcznie robiony prezent dla najlepszej przyjaciółki .

Justyna S.

 

Co to jest shamballa i dlaczego tak się nazywa? Okazuje się, że jest to miasto, wysoko w Himalajach i oznacza "źródło szczęścia". Jest ostoją spokoju i mistycyzmu. Wiele osób wierzy, że bransoletki te mają właściwości lecznicze i zapewniają właścicielowi dobre samopoczucie.

Pomysłów na ozdoby z recyklingu jest całe mnóstwo. Nie trzeba niczego kupować, zwykle wystarczą przedmioty, które mamy na co dzień pod ręką i najczęściej traktujemy jako zbędne odpady.Na zajęciach „Bajkownicy” podpowiadamy dzieciom, jak z różnych, pozornie niepotrzebnych rzeczy wyczarować ładne i przydatne upominki oraz dekoracje. Wystarczy odrobina wyobraźni i umiejętności, by z plastikowej butelki stworzyć oryginalne dzwoneczki, które będą przepiękną ozdobą naszych domów. Oto efekty naszej pracy

Justyna S.