Nominowana do Nagrody Literackiej „Nike” opowieść o kobiecie, której ciało, bez jej zgody, postanowiło się zestarzeć.

Dawni wielbiciele, byli mężowie, postać matki powracają w groteskowych wizjach bohaterki. Forma – swobodny potok świadomości – zdominowała treść.

Ciężko się czyta, osoba przyzwyczajona do śledzenia treści

może się męczyć (czyżby: starość = niezborność myśli).

MK

 
Leda to rozwiedziona nauczycielka literatury angielskiej. Gdy jej córki wyjeżdżają do Kanady, by zamieszkać z ojcem, może się wydawać, że czeka ją okres pełen bólu i melancholii. Tymczasem kobieta z zażenowaniem stwierdza, że czuje się wolna, a jej życie staje się lżejsze.

       „#biblioteka” - tegoroczne hasło Tygodnia Biblioteka a w nim DKK z książką „Szeptucha” K.B. Miszczuk.

Pozycja z kategorii literatury fantastycznej gdzie świat przedstawiony jest w magicznej odsłonie.

W tłumaczeniu kronika, księga rodzinna, która w tej powieści dotyczy dziejów rodziny Narwojszów. Historia rodziny jest przykładem życia w siedemnastowiecznej Litwie.

Poznańska bo urodziła się w Poznaniu, Warszawska bo mieszka w Warszawie , Krakowska to nazwisko po swoim dziadku. Tak pokrótce można streścić książkę biograficzną o Emilii Krakowskiej.

14.01.2019

Kolejne spotkanie DKK dotyczyło tym razem autorek naszego kraju.

Dyskusyjny Klub Książki - 10.12.2018

Przewrotna, prześmieszna, to jakby „Opowieść wigilijna” na miarę naszych czasów. Znakomite uchwycenie atmosfery przedświątecznej gorączki i wahania ludzkich nastrojów. Doskonale przedstawiona presja tradycji i otoczenia w odniesieniu do Świąt Bożego Narodzenia i prawdziwości ludzkich uczuć.

Filia 2

Rzeczy, których nie wyrzuciłem” Marcina Wichy to książka o codzienności, o życiu, o pokoleniu, które wchodziło w dorosłość tuż po wojnie.