Małymi kroczkami zbliżamy się ku wiośnie. Za oknem możemy zobaczyć już promyki słoneczka. Na zajęciach z „Akademii Sprawnych Rąk” dziewczynki pracowały nad motylkowymi witrażami.

Czy to bajka, czy nie bajka,
Myślcie sobie, jak tam chcecie.
A ja przecież wam powiadam:
Krasnoludki są na świecie.

Maria Konopnicka - O krasnoludkach i sierotce Marysi

Kolejne zajęcia z cyklu „Bajkownicy” są kontynuacją kursu plecenia kolorowych bransoletek, które na nowo powracają do mody. Wyplatanie ich to sama przyjemność, kolorowe kompozycje można mnożyć w nieskończoność, a co najważniejsze pięknie prezentują się na ręce. Bransoletki przyjaźni to oryginalny, ręcznie robiony prezent dla najlepszej przyjaciółki .

Justyna S.

 

Niech ten dzień Ci przypomni, że jest ktoś kto o Tobie nie zapomni”.

Tym razem na czwartkowym spotkaniu z cyklu „Podwieczorki z książką” tematem zajęć był Dzień Świętego Walentego obchodzony pod nazwą Walentynki. Dzieci miały okazję dowiedzieć się dlaczego 14-tego lutego zakochani obchodzą swoje święto.

Dzień Świętego Walentego
To dzień dobry dla każdego!
W tym dniu wszyscy to wyznają,
że chcą kochać i kochają!

W przeddzień Świętego Walentego na zajęciach Bibliomolików robiliśmy walentynki. Jak przystało według tradycji „mały mężczyzna” z wielką pasją i zaangażowaniem wykonał upominki dla swoich bliskich.

Nie masz z kim spędzić Walentynek?

                      Spędź Walentynki z książką!

                          Biblioteka poleca książki o miłości!

Poznańska bo urodziła się w Poznaniu, Warszawska bo mieszka w Warszawie , Krakowska to nazwisko po swoim dziadku. Tak pokrótce można streścić książkę biograficzną o Emilii Krakowskiej.