„O Misiach…”
W mym pokoju misiów wiele,
każdy moim przyjacielem.
Gdy mi smutno lub wesoło,
tańczę ze wszystkimi w koło.
Każdy piękny i puchaty,
jeden biały, drugi w łaty.
Misie z krawatem i z kokardką,
są najlepszą przytulanką !!!

W środę, w filii bibliotecznej na Osiedlu Parkowym, zebrała się grupa ” Biedronek” z Przedszkola nr 2 im. Jana Brzechwy, by porozmawiać o higienie osobistej i wysłuchać opowiadania „Jak miś Kuba nauczył się dbać o czystość”.

Nadszedł czas adwentu, który jest okresem przygotowującym do Świąt Bożego Narodzenia. W oczekiwaniu na tę chwilę warto pomyśleć o samodzielnym przygotowaniu dekoracji świątecznych do ozdobienia naszych domów.

Katarzynki to polski zwyczaj świąteczny obchodzony przez kawalerów, odpowiednik andrzejek. W nocy z 24 na 25 listopada odbywały się wróżby młodych mężczyzn dotyczące ożenku i poszukiwania ukochanej.

Rzeczy, których nie wyrzuciłem” Marcina Wichy to książka o codzienności, o życiu, o pokoleniu, które wchodziło w dorosłość tuż po wojnie.

Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, kiedy w 1973 roku dwaj bracia Brian i Michael McCormack postanowili zareagować na konflikt zbrojny między Egiptem a Izraelem. Inicjatywa życzliwości miała przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy.