Amelka robiła dzieciom psikusy i niemiłe niespodzianki więc jej  ręce zbuntowały się  i postanowiły, hm ... ją ukarać. Uciekły od niej, pozostawiając ją bezradną, smutną i samotną.

W środę, w bibliotece na Osiedlu Parkowym zawitały „Biedronki” z pobliskiego przedszkola, by wysłuchać najważniejszych wskazówek dotyczących dobrych manier, które przybliżyła dzieciom bardzo mądra książeczka pt. „Jak małpka Florek nauczyła się grzeczności”.

 Podobno nie można....jednak warto spróbować, do czego przekonywała kobiety pani Renata Imbierowicz (Certyfikowany Coach ACC ASERTYWNOŚCI I PEWNOŚCI SIEBIE ) na warsztatach w czarnkowskiej bibliotece.

Maria Konopnicka

Niezapominajki

Niezapominajki
to są kwiatki z bajki!
Rosną nad potoczkiem,
patrzą rybim oczkiem.

Gdy się płynie łódką,
Śmieją się cichutko
I szepcą mi skromnie:
Nie zapomnij o mnie”.

Dzisiejszego ranka zaprosiliśmy małe „Krasnoludki” z pobliskiego przedszkola na pokład rakiety, którą wybraliśmy się razem z Leosiem, Anią, Zuzią i Łukaszem, aby zgłębić tajemnice otaczającej nas przyrody. Łąka z daleka wygląda na cichą i spokojną, a w rzeczywistości pełna jest muzyki.

Od 8 maja do 15 maja br. obchodzimy Tydzień Bibliotek, jest to ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy, organizowana od 2004r. przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Akcja ta odbywa się zawsze w maju, a imprezy rozpoczynają się 8 maja w Dniu Bibliotekarza. W tym roku hasłem przewodnim jest „#biblioteka”.

Książka jest najlepszym przyjacielem – wiedzą o tym wszystkie dzieci, że nigdy nie zawiedzie, nie odrzuci, a nauczy wiele. Jest prawdziwą skarbnicą wiedzy i mądrości życiowych. Czytaniem możemy podarować dzieciom najpiękniejszy prezent, który zaprocentuje w przyszłości.