Wakacje tuż, tuż, a tematem ostatniego spotkania na „Podwieczorkach z książką” były flamingi: towarzyskie, lojalne, piękne i mające przed nami sekrety. Można by się zastanowić dlaczego flamingi są różowe? Otóż, różowe ubarwienie tych ptaków nie wynika z naturalnego koloru upierzenia.

Amelka robiła dzieciom psikusy i niemiłe niespodzianki więc jej  ręce zbuntowały się  i postanowiły, hm ... ją ukarać. Uciekły od niej, pozostawiając ją bezradną, smutną i samotną.

Historia młodej dziewczyny, poszukującej prawdy o sierpniowych dniach Powstania warszawskiego.

Mocna. Prawdziwa. Wstrząsająca. Czyta się ją powoli. Każdy wątek, każde zdarzenie zmusza do przemyśleń. Realistyczny język, prawdziwi bohaterzy. Jednym wspomnienia sprawiają ból, drudzy nie chcą się nimi dzielić.

 

Gdy zabraknie tamtego pokolenia – zabraknie prawdy. To nasze odczucia po przeczytaniu tej powieści

Daszek przeciwsłoneczny na głowę

był naszym pomysłem na kolejną Bajkownicę. Sprawdzi się latem, które już odczuwamy, szczególnie na plaży w upalne dni, albo na rowerze, który świętuje w poniedziałek, 3 czerwca jako Światowy Dzień Roweru.

Pierwszy czerwca dzień radosny
kwitną kwiatki, słońce świeci...
W dniu tak pięknym i wspaniałym
życzę Wam sercem całym
moc uśmiechu i radości
szczęścia, zdrowia, pomyślności.

W środę, w bibliotece na Osiedlu Parkowym zawitały „Biedronki” z pobliskiego przedszkola, by wysłuchać najważniejszych wskazówek dotyczących dobrych manier, które przybliżyła dzieciom bardzo mądra książeczka pt. „Jak małpka Florek nauczyła się grzeczności”.

Dzieci kochają zabawę, lubią sprawdzać się i eksperymentować, a poniedziałkowymi zajęciami w bibliotece, chcielibyśmy podsunąć pomysł na wspólną zabawę kulinarną, którą uczciliśmy nadchodzący Dzień Dziecka. Wcielając się w role cukierników wymieniliśmy składniki potrzebne do gofrowego ciasta, po czym zabraliśmy się do wspólnego wypiekania.

Co lubi mama?

Marta Wysocka – Jóźwiak

 

Co lubi mamusia? Wiem to doskonale!

Znam ją dobrze! Znam ją wręcz wspaniale!

Opowiem wam o niej, jeśli chcecie,

Bo wspanialszej mamy nie ma w całym świecie! … .