„ Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,

           jaką sobie ludzkość wymyśliła.”

                                                                                             Wisława Szymborska

 

W środę, przyjęliśmy uroczyście grupę „Sówek” z Przedszkola nr 2 w Czarnkowie do grona wiernych czytelników naszej biblioteki. Spotkanie rozpoczęliśmy podróżą po krainie baśni i czarów, biorąc udział w bajkowej zgaduj –zgaduli, sprawdzającej znajomość tytułów, a także rozwiązując zagadki związane z książką.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka jak co roku obchodzony jest 20 września. Dzień ten ma dostarczyć dzieciom kolejnych okazji do świętowania, wspaniałej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

NOC BIBLIOTEK w Oddziale Dziecięcym

Każdy przedszkolak, który przyjdzie z rodzicem do biblioteki, otrzyma w prezencie niezwykłą książkę „Pierwsze czytanki dla…”, przygotowaną specjalnie przez Instytut Książki.

 
Leda to rozwiedziona nauczycielka literatury angielskiej. Gdy jej córki wyjeżdżają do Kanady, by zamieszkać z ojcem, może się wydawać, że czeka ją okres pełen bólu i melancholii. Tymczasem kobieta z zażenowaniem stwierdza, że czuje się wolna, a jej życie staje się lżejsze.

W tym tygodniu, po wakacyjnej przerwie, odwiedziły bibliotekę na Osiedlu Parkowym przesympatyczne Sówki z pobliskiego przedszkola. Wsłuchując się w historyjki o pełnych temperamentu zwierzakach, które mają mnóstwo niesamowitych przygód, dowiedziały się, że spełniając marzenia, tak jak „Słonica baletnica”, warto zachować zdrowy rozsądek, natomiast z historyjki pt. „Pies z kotem” nauczyły się, że warto żyć w zgodzie i przyjaźni. Książeczki z serii „Ach, te zwierzaki” ukazują ważne wartości, wzruszają i bawią. Dzięki takim bajeczkom biblioteka staje się miejscem atrakcyjnym i przyjaznym, do którego zawsze chętnie się wraca.

Do miłego zobaczenia

Justyna S.